מוזמנים להכיר את הספר החדש שלנו "החופש הכלכלי שלך"

אתר זה מוקדש לזכרו של אדם, חבר, בעל, מאהב, נשמתי התאומה

עמוס שוורץ

27/04/1971 – 08/02/2000

אין כמוך מי יודע זאת כמוני

קניון ברייס 2

טיול פארקים בארה"ב - ספטמבר 1998

תמונה של צלליות של שלושה אנשים - בפארק ילוסטון

הטיול שלנו

לראות את הטבע במלוא עוצמתו, להתפעם מיופיים של אגמים והרים, ובעיקר לחגוג את אהבתנו – זו הייתה המטרה כשחיפשנו יעד לירח הדבש. עמוס הציע שהפעם ניסע לטייל בנופים היפים שרואים על המסך הגדול. נופי הפרא של מערב ארה”ב.

מאז ומתמיד עמוס אהב לטייל בטבע. מהטיולים בצופים ועד הטיולים ברכב השטח שקיבל מהעבודה הוא תמיד העדיף להכיר את הארץ דרך הרגלים.

רק טבעי היה שנבחר ביציאה להרפתקה בטבע כדי לחגוג את נישואינו מאשר לנפוש בטן-גב בבריכה של בית מלון מפואר. את הטיול התחלנו באחת הערים היפות בעולם – סן פרנסיסקו. הרכיבה על הטראם במורד הגבעות, כלבי הים במזח שלושים ותשע.

והאווירה הצבעונית של העיר היו התחלה נפלאה. חצינו את גשר הזהב שהיה מקושט כולו בעננים לבנים

Lake Powell – אגם פאוול

על גבול המדינות יוטה ואריזונה מסתתר אגם פאוול. אחד המקומות המרהיבים ביותר שראיתי אי פעם. אגם פאוול נוצר בשנות ה 60 לאחר שבנו במקום סכר.

במקום ניתן לסכור סירה למספר שעות או להצטרף לשיט מאורגן. השיט עורך כשעתיים במהלכו מפליגים בין צוקים מדהימים ביופיים. שקיפות המים מאפשרים להתבונן באגם כבמראה, וכך משתקפים גם קירות הצוקים ויוצרים מראה מדהים ביופיו.

Yellowstone – יילוסטון

בדיוק בפינה שבה נפגשים גבולות שלוש המדינות ויומינג-מונטנה-איידהו נמצא יילוסטון פארק, שרוב שטחו בויומינג. שטח הפארק הוא 9,000 קמ”ר. פלאי הגעש נתגלו לפני כמאה שנה ומאז הוכרז האיזור כפארק לאומי.

זהו הריכוז הגדול ביותר בעולם של גייזרים. הפארק נמצא על רמה וולקנית, שגובהה בין 2,300 ל 2,800 מטר מעל לפני הים, וההרים שמסביב נישאים לגובה של 1,000 מטר נוספים. מבין הגייזרים הרבים שבפארק, ה”אמין” ביותר הוא ה”אולד פייטפול”, שבו פורץ סילון של 40,000 ליטר מים רותחים עד לגובה של 50 מטר אחת ל 65 דקות.

מסביב לגייזר יש ספסלים וה”עסק” נראה כמו הצגה: כולם יושבים עם מצלמות ומחכים עד שיפרוץ הסילון האדיר. בסיומו מתפזרים כולם לחפש “הצגות” אחרות

Bryce – ברייס קניון

ברייס קניון הינו אמפיתיאטרון ענק – אתה עומד על גדת הצוק אבל אין גדה שניה ממול. מתחתיו נישאים סלעים סחופי גשם ורוח בצורות שונות ומשונות. הצבעים מוזרים גם הם: צבעי וורוד, כתום, צהוב ולבן.

הקניון נוצר ע”י שחיקה אינסופית של גשם ורוח באבן הרכה. תהליך השחיקה נמשך והולך וגדת הקניון נסוגה בשיעור של כשלושה ס”מ לשנה.

ברריס קניון נמצא בדרום יוטה. בכביש מספר 89 יש הצטלבות עם כביש 12 המגיע אל הפארק. הקניון קיבל את שמו מן המורמוני אבנעזר ברייס שהתיישב בו בשנת 1874, אך רק בראשית המאה ה20 התפרסם הפארק ויופיו.

הפארק נמצא על רמה בגובה של כ 3,000 מטר מעל פני הים. הפארק פתוח כל השנה אולם מספר כבישים בו עלולים להיות סגורים עקב שלגים

מאז גיל 18 החזיק עמוס בכרטיס תורם.
מיד לאחר היוודע דבר מותו, ביררה המשפחה האם אפשרי לתרום איברים.
גם לאחר המוות. האיברים שנתרמו היו 2 קרניות אשר הושתלו בגבר בן 40 ובנער בן 18.
כמו כן נתרמו רקמות עור ועצמות , ומסתמי לב . תרומה זו מצטרפת לבנק רקמות.

אגודת “אדי” נוסדה בשנת 1978 ע”י משפחת בן דרור לזכר בנם אהוד, שנפטר בתקופת ההמתנה לתרומת כליה. כיום, אגודת אדי היא חלק מהמרכז הלאומי להשתלות איברים.

באגודת אדי קיים מאגר מידע ממוחשב של כל אזרחי המדינה שהצהירו כי הם מוכנים לתרום איברים לאחר מותם, לצורך השתלה ועל מנת להציל חיים.

האגודה פועלת בשיתוף משרד הבריאות והמרכזים הרפואיים ברחבי הארץ במטרה להעניק חיים לחולים חשוכי מרפא הזקוקים להשתלות.

ההצטרפות לאגודה אינה כרוכה בתשלום. כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 יכול להצטרף לאגודה.

עמוס אהב מאוד לצלם, בעיקר את הטבע שנהנה לטייל בו, אלה כמה מהתמונות שצילם:

למי שרוצה להכיר את האדם הנפלא שעמוס היה – מוזמן לצפות בסרט שעשינו לזכרו, גם זו סוג של מורשת.
את הסרט ערך בהמון רגישות, ערן קרקו, סרטים והפקות וידאו

לאחר מותו של עמוס ז"ל, יונית אישתו כתבה את הספר המרגש "העלמה נה והבור"

זהו ספר מתנה מרגש המשתף בדרך להתמודד עם משברים בחיים ואפילו לצמוח מהם. מטרתו לחזק את עצמנו ואת האהובים לנו בתקופות קשות, להתמודד עם הסביבה ועם הציפיות שלה מאיתנו, להתחיל מחדש על אף חווית אובדן, ובעיקר להבין שכל רגע בחיים הוא הזדמנות לצמיחה.
את ההרצאה “כלים אופטימיים לצמיחה” כתבה יונית בעקבות סיפור התמודדותה עם השכול.
כל אחת ואחד “סוחב” איתו בורות כאלה ואחרים, והשאלות החשובות הן כיצד אנו מתמודדים איתם, מה הם הדברים המאפשרים לנו להתעלות מעליהם? הייתכן שנצמח מהבור? 
קבלו מתנה - דו"ח 7 תובנות הבסיס שיעלו אתכם על הדרך לחופש כלכלי
דילוג לתוכן